
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Packaging | Tube |
| On-State Current | 25 A |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 3489
Distributors
pcbx
Unit Price$1.62336
Ext.Price$1.62336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.62336 | $1.62336 |
| 10 | $1.32000 | $13.20000 |
| 25 | $1.19316 | $29.82900 |
| 50 | $1.07850 | $53.92500 |
| 100 | $0.97485 | $97.48500 |
| 300 | $0.93205 | $279.61500 |
| 500 | $0.89114 | $445.57000 |
| 1000 | $0.85224 | $852.24000 |
